Wychodząc na przeciw oczekiwaniom małych firm lub lokalnych interesów związanych z np. jednoosobową działalnością gospodarczą postanowiliśmy wprowadzić usługę pozycjonowania opartą o rozliczanie się na podstawie osiągniętych pozycji. Taka usługa ma swoje plusy, ale też minusy. Do plusów na pewno możemy zaliczyć płatność za osiągnięte pozycje. Dla małych firm, których nie stać zwyczajnie na pozycjonowanie stałe, które jednak zapewnia większe możliwości i pozwala dotrzeć do większej ilości klientów - jest to oferta dopasowana do ich potrzeb.

Jak to działa w praktyce ?


Posiadając zaawansowane systemy śledzenia słów kluczowych - określamy ich wartość za pełen miesiąc kiedy frazy występują w 3 różnych segmentach:

Na podstawie wyceny słowa nasz system sprawdza w jakim dniu w miesiącu Państwa strona osiągnęła daną pozycję na dane słowo kluczowe i oblicza za ten dzień opłatę.

Przykład:

Klient podaje 5 fraz do pozycjonowania, jedną z nich jest np.: "wynajem koparki"

Fraza na podstawie jej średniej ilości wyszukań miesięcznych oraz konkurencji zostaje wyceniona przez naszych specjalistów SEO, np. 100 zł netto. Oznacza to, że 100 zł netto zapłaci klient za tą frazę, jeżeli jego domena będzie utrzymywać się na pozycjach od 1 do 3 w wynikach wyszukiwań cały miesiąc. Liczymy każdy dzień wystąpienia strony na daną frazę. Miesiąc przyjmuje 30 dni. Czyli dzień wyświetlenia się Twojej domeny na frazę "wynajem koparki" należy obliczyć z prostego równania: 100 zł / 30 dni = 3,33 zł za dzień za pozycję od 1 do 3.

Fraza zawsze zostaje wyceniona na podstawię 3 wariantów pozycji Twojej strony WWW, np:

Cena zawsze zależy od popularności danej frazy i konkurencji.

Analiza i raporty


Klient otrzymuje 1 dnia miesiąca raport i całe podliczenie miesiąca poprzedniego. Raport zawiera szczegółowe dane na temat fraz, ich pozycje w danych dniach oraz podliczenie. Klient ma cały czas wgląd w raporty i statystyki dotyczące jego pozycjonowania. Klient ma możliwość ustalenia budżetu jaki przewiduje miesięcznie na wydanie maksymalnie na usługę pozycjonowania. Oczywiście budżet musi się zgadzać z naszym wyliczeniem. Np. jeżeli wyliczamy 5 fraz i każdą z nich np. na 50 zł miesięcznie to daje to w sumie 250 zł miesięcznie. W danych miesiącach można dowolnie operować budżetem. Budżet oznacza tak naprawdę maksymalny koszt jaki klient może ponieść za realizowaną usługę przy czym jest to 5 fraz w TOP3 przez cały miesiąc.

Pozycjonowanie to złożony proces i dla małych firm takie rozwiązanie się sprawdza. Ponieważ na początku gdy strona jest pozycjonowana i nie ma jeszcze wyników - klient nie ponosi kosztów. Takie rozwiązanie ma też swój minus. W tym wariancie pozycjonujemy tylko wybrane słowa kluczowe - nie stosujemy pozycjonowania typu LongTail oraz nie przeprowadzamy analityki w związku z optymalizacją słów kluczowych oraz dostosowania strategii marketingowej tak aby pozyskać maksymalną ilość odwiedzin potencjalnych klientów.

Jeżeli interesuje Cię jednak szersze spektrum możliwości sprawdź standardową usługę pozycjonowania, jaką świadczymy w formie abonamentu - gdzie zapewniamy pełną optymalizacje i kontrolę całego procesu pozycjonowania - nie skupiamy się tylko na wybranych frazach, a na popularności serwisu i zwiększeniu konwersji sprzedaży usług klienta.

Jeżeli chcesz poznać wycenę słów kluczowych wypełnij formularz poniżej, a my dokonamy bezpłatnego AUDYTU SEO Twojej strony i przygotujemy odpowiednią wycenę.

 

Co możemy dla Ciebie wypozycjonować?

Wypełnij formularz kontaktowy